Šef narko-kartela „pao“ na putu za Rožaje * Šef narko-kartela „pao“ na putu za Rožaje * EK u maju o tužilačkim zakonima * Prolongiraju smjene u RTCG * Zaustavili rušenje Ljubovića * Policija čuva Bogosloviju * Radili na intenzivnoj, a ostali bez stimulansa

Mama: - Aj' zamisli da je to nešto što voliš pa pojedi.
Anica: - Aj' ti zamisli da sam je ja pojela pa ti odnesi tanjur.

Pitali malu Katu što ćeš biti kada odraste:
- Pa biću velika.

Sport - datum: 2021-04-15 KADETSKA FUDBALSKA LIGA CRNE GORE - GRUPA A (8. KOLO)
Plavi sigurni u gradskom derbiju - Foto: DAN „Romantičari” na čelu tabele OFK Berane – OFK Titograd 1:2 (1:1)
Gradski stadion u Beranama. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Ivan Vidaković (Mojkovac). Strijelci: Bralić u 11. za OFK Berane, a Tadić u 8. i Dragović u 75. minutu za OFK Titograd. Žuti karton: Mujković (OFK Titograd).

OFK BERANE: Folić, Babačić (od 76. Obadović), Bubanja, Juković, Bralić, Peruničić (od 78. Bulatović), Guberinić, Anđić, Popović, Celić, Jukić (od 70. Osmajlić).

OFK TITOGRAD: Adrović, Bicić (od 82. Popović), Smolović, Bokan, Dragović, Tadić, Skrobanović (od 59. Mujković), Radević (od 65. Bojanić), Turović, Mandić, Radulović.

Nakon šest pobjeda na startu sezone, Beranci su vezali dva poraza. U derbiju osmog kola A grupe Kadetske lige, OFK Titograd je slavio u Beranama sa 2:1 i preuzeo prvo mjesto na tabeli.

„Romantičari“ su poveli u 8. minutu golom Marka Tadića, a samo tri minuta kasnije izjednačio je Riad Bralić. Tri boda Podgoričanima je petnaestak minuta prije kraja susreta donio Damjan Dragović.

Budućnost – Kom 3:0 (1:0)

Pomoćni teren Budućnosti na Starom aerodromu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Jovica Bojović (Nikšić). Strijelci: Medojević u 43. i Krivokapić u 56. i 73. minutu. Žuti kartoni: Karamanaga (Budućnost), Bubanja (Kom).

BUDUĆNOST: Domazetović, Vuković (od 78. Miranović), Karamanaga (od 70. Barović), Camaj, Ljuljđuraj, Pejović (od 78. Račić), Maraš (od 74. Vulanović), Medojević, Ljuljanović (od 74. Kukuličić), Krivokapić (od 74. Adžić), Đukanović (od 74. Mugoša).

KOM: Božović, Radonjić (od 78. Kovačević), Prelević (od 78. Vukotić), Knežević (od 46. Bubanja), Begović, Popović (od 78. Lopičić), Vujošević (od 60. Adžić), Čađenović (od 70. Ivanović), Bulatović (od 78. Dubljević), Baošić (od 78. Vukašinović), Pavićević.

„Plavi“ su rutinski u svoju korist riješili gradski derbi protiv Koma. Mrežu Zlatičana je u smiraj prvog poluvremena pogodio Nikola Medojević, a u nastavku susreta je Nenad Krivokapić sa dva gola stavio tačku na ovaj susret.

Podgorica – Iskra 4:1 (1:0)

Pomoćni teren stadiona „DG Arena“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Miloš Ćupić (Podgorica). Strijelci: Aničić u 34, Pavićević u 70. i 72. i Šoć u 80. za Podgoricu, a Šimšić u 52. minutu za Iskru.

PODGORICA: Bobičić, Durković (od 83. N. Miljenović), Aničić, Medenica (od 74. Savković), Antović, Šoć (od 88. Todorović), Pavićević (od 74. Vračar), Radusinović, Bojanović (od 83. F. Miljenović), Stojnić (od 46. Vlahović), Lukovac (od 88. Debeljević).

ISKRA: Prelević, Radulović, Jelušić (od 46. Vukčević), Đurišić (od 74. Burić), Šimšić, Kostić, Mrvošević (od 88. Kalezić), Saveljić, Šćepanović (od 83. Babović), Kovačević, Rovčanin.

Podgorica je stigla do treće pobjede ovog proljeća. „Žuti“ su slavili u duelu sa Iskrom – 4:1, a meč je sredinom drugog dijela susreta prelomio Pavle Pavićević, koji je za dva minuta postigao dva pogotka.

Budva – Drezga 3:1 (0:0)

Stadion: „Lugovi“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Ivan Šarac (Cetinje). Strijelci: Liješević u 59. i 63. i Šćepanović u 86. za Budvu, a Mrvaljević u 81. minutu za Drezgu. Žuti kartoni: Bečić. Dragićević (Budva), Mudreša (Drezga).

BUDVA: B. Matejić (od 90. Čegar), Bečić (od 51. Šćepanović), Sukara (od 74. Pejović), Pavlović (od 74. Krezović), Lepetić (od 90. Vujović), V. Matejić, Liješević (od 90. Nenadović), Grahić (od 46. Bubanja), Dragićević, Franeta, Žujović (od 74. Anđelković).

DREZGA: Peruničić, Badnjar, Delić, Laličić (od 58. Radonjić), Vračar (od 74. Vukašinović), Piperović, Caković (od 74. Methadžović), Vukčević, Mrvaljević, Vušurović (od 74. Filipović), Mudreša (od 82. Martinović).

Budvani su nakon bolje igre u drugom poluvremenu stigli do nova tri boda. Savladali su Drezgu sa 3:1, uz dobru partiju dvostrukog strijelca Nikole Liješevića.

Rezultati: Podgorica – Iskra 4:1, OFK Berane – OFK Titograd 1:2, Budućnost – Kom 3:0, Budva – Drezga 3:1. Utakmica Sutjeska – Zeta nije odigrana.